Uniwersytet w Reading

Strona Internetowa

 

Uniwersytet w Reading znajduje się na liście 200 najlepszych uczelni na świecie i jest miejscem nauki dla 19 000 studentów z ponad 150 krajów. Uczelnia powstała w XIX wieku. Z początku była to kolejna filia Uniwersytetu w Oxfordzie. Pomiędzy pierwszą i drugą wojną światową Uniwersytet w Reading był jedyną szkołą wyższą, która otrzymała Przywilej Królewski, a w 2016 roku uczelnia świętowała 90 rocznicę tego wydarzenia. Na przestrzeni dekad absolwenci Uniwersytetu Reading stawali się pionierami, przekraczającymi granice naukowe i niosącymi postęp.

W 1972 roku Reading jako pierwszy brytyjski uniwersytet zgromadził w swoim kampusie przemysłowe Grupy Badawczo-Rozwojowe, a obecnie jest jedną z uczelni, które szczycą się największą ilością prowadzonych badań w Wielkiej Brytanii. Na terenie Uniwersytetu działa ponad 50 centrów badawczych, wśród których znajdują się instytucje wyróżnione tytułem międzynarodowych wzorowych centrów (z ang. international centres of excellence), włączając w to centra badań nad rolnictwem, biologią, naukami przyrodniczymi, historią i kulturoznawstwem Europy oraz meteorologią.


Uniwersytet w Reading posiada szeroką ofertę kierunków, która obejmuje nauki teoretyczne i stosowane, humanistyczne, społeczne, przedsiębiorcze, a także sztukę. Nowe badania oraz najświeższe trendy myślicielskie nieustannie integrują się z prowadzonym tutaj nauczaniem, bezpośrednio wpływając na kadrę akademicką, która pracuje w pocie czoła na pierwszych liniach swoich dziedzin naukowych. To wszystko sprawia, że Uniwersytet w Reading jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni w Wielkiej Brytanii.

UoR Shield.png